İçeriğe geç

İletişim

Merhaba Arkadaşlar Sosyal Medya hesaplarım üzerinden bana ulaşmak isteyenler aşağıdaki hesaplardan ulaşabilirler.

Benimle iletişime geçmek için yada soru sormak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz.

“İletişim” hakkında 13 yorum

 1. Hocam ben sayısal ogrencisiyim avukat olmak istiyorum kalan sürede konuları yetiştirebilir miyim cografyam iyi ama edebiyat konusunda eksiklerim var

  1. Programlı bir şekilde ilerledikten sonra elbette yetişir. En çok zorlayacak kısım yazar – eser ve roman özetleri olur. Onu da şifreleme yöntemi olan yayınlarla çözebilirsin. Ayrıca çalışırken kendi sesini kaydedip fırsat buldukça dinleyerek de hız kazanabilirsin.

  1. Cumhuriyet Dönemi en çok soru gelen dönem o nedenle ayrım yapmayı doğru bulmuyorum. Özellikle bilmeniz gerektiğini düşündüğüm yazar eserleri (daha önce sınavlarda çıkmış ya da yayınlarda sıklıkla karşılaştığım) de konu anlatım videolarında belirtmeye çalışıyorum.

 2. Hocam 7. sınıfta okuyan oğluma, gelecek yılkisınav için paragrafta anlama ve cümlede anlam dersleri aldırmak istiyorum. SAyıslı cok yi ama Türkce de desteğe ihtiyacı oluyor. Bu konuda bana yazarmısınız teşekkürler

 3. Hocam anlatımlarınız için teşekkürler. Bir sorum olacak
  Öğleye doğru hava açıldı.
  Havalar ısınınca buzlar çözüldü. Bu cümlelerdeki fiiller durum fiilleri olduğu için çatısına özne – yüklem ilişkisine baktığımızda edilgen değil de dönüşlü mü olur? Ya da şöyle söylüyeyim kendi kendine yapıldığı anlamı olduğu için dönüşlü fiil mi olur?

  1. Merhaba, öncelikle teşekkür ederim. Soruna gelince evet kendi kendine yapıldığı anlamı taşıdığı için öznesine göre dönüşlü fiildir.

   1. Hocam çok teşekkür ederim. Allah razı olsun. Bazı kaynaklarda etken fiildir yazınca iyice kafam karışmıştı. Cevabını arıyordum saolun.

 4. Hocam öncelikle teşekkürler. Gerçekten faydalı oldunuz. Dil bilgisi konusunda aklıma takılan sorular var. Soru çözdükçe konu çalıştıkça daha farklı sorular aklıma takılıyor. Bu soruları size sorsam olur mu?

 5. Merhaba hocam Dgs Türkçe kısmı için ne önerirsiniz 50 55 arası net çıkarmam gerekiyor ve hızlı şekilde çözmem lazım hızlanmam için öneriniz neler sağlıcakla kalın hocam iyi akşamlar.?

 6. Hocam sizin videolariniz ile sinava hazirlaniyorum ama sözcükte yapi ekler videosunda kip eklerini , şahıs ekleri vb. açıklamamışsınız soru cozerken cok yankisim cikiyor eklerle ilgili detaylı bir video çekmeyi düşünüyor musunuz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir